Nepřehlédněte!


GDPR    
pro advokáty a AK    
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Upozornění

Vydáno dne: 24.04.2018

Oslavme stoleté výročí!

Vydáno dne: 20.04.2018

Nový zdroj mezinárodních informací

Vydáno dne: 06.04.2018

Máte zájem o mezinárodní aktivity, vzdělávací akce a stáže, které ČAK pořádá, ať už v zahraničí nebo na domácí půdě? Chcete mít veškeré informace k dispozici přehledně a pohodlně na jednom místě?

Pirátský návrh prolamující advokátní mlčenlivost ve sněmovně neprošel!

Vydáno dne: 21.03.2018

Poslanci dne 21. března 2018 po bouřlivé debatě při třetím čtení novely daňového řádu neschválili pozměňovací návrh poslance Pirátů Jakuba Michálka, podle něhož by advokáti museli prozradit českým daňovým orgánům jména svých klientů podezřelých z daňových úniků přesahujících 500 tisíc korun.

Dopis předsedy ČAK poslancům: Odhlasujete protiústavní zásah do zákonem stanovené advokátní mlčenlivosti

Vydáno dne: 19.03.2018

Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, pokud se na Vás touto cestou obracíme, vězte, že tak činíme výjimečně a pouze z důvodu hrubého znepokojení, vyvolaného doporučením rozpočtového výboru imputovat v rámci transpozice směrnice EU DAC5 do daňového řádu takové rozšíření pravomocí finanční správy, jež by znamenalo protiústavní zásah do zákonem stanovené advokátní mlčenlivosti.

Sekce ADR při ČAK apeluje na vrácení institutu „prvního setkání s mediátorem“ do věcného záměru civilního řádu soudního!

Vydáno dne: 07.03.2018

Navrhovaný věcný záměr ve svém díle 3 - Klid řízení zcela vypouští možnost, aby soud nařídil stranám tzv. první setkání s mediátorem, a to údajně kvůli tomu, že je narušen princip dobrovolnosti mediace. Samotná mediace však nemá s nařízením prvního setkání s mediátorem nic společného!

ČAK se brání dalšímu útoku na advokátní mlčenlivost

Vydáno dne: 05.03.2018

Česká advokátní komora se zejména v poslední době setkává se snahou o zásahy do profesní povinnosti mlčenlivosti. Až dosud se však omezovaly na rovinu trestního řízení a zůstávaly vždy pod kontrolou soudní moci. V poslední době však tyto ataky souvisejí více s výkonem státní správy a to způsobem, který není přezkoumatelný žádným nezávislým orgánem, tedy, kde žádný soud ochranu lidských práv nehlídá a nekontroluje.

Novela ZOK v připomínkovém řízení

Vydáno dne: 02.03.2018

Odešel JUDr. Milan Skalník

Vydáno dne: 07.02.2018

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi