Nepřehlédněte!


GDPR    
pro advokáty a AK    
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

CCBE vyzývá k přístupu ke spravedlnosti pro migranty ve všech zemích EU

Vydáno dne: 23.07.2018

V návaznosti na nedávný vývoj v řadě zemí EU připomíná CCBE zákonodárcům a veřejnosti, že poskytování právní pomoci migrantům by nemělo být považováno za trestný čin.

Stanovisko prezidenta CCBE k situaci v Polsku

Vydáno dne: 13.07.2018

Rada evropských advokátních komor (CCBE) zastupuje milion evropských advokátů, a to prostřednictvím svých členů – advokátních komor, celkem ze 45 evropských zemí, evropského hospodářského prostoru a širší Evropy.

Odešla první dáma české justice – JUDr. Dagmar Burešová

Vydáno dne: 02.07.2018

* 19. 10. 1929 † 30. 6. 2018

Řízení o možném pozastavení výkonu advokacie – kauza Dopravní podnik hl. m. Prahy

Vydáno dne: 11.06.2018

Představenstvo České advokátní komory (ČAK) dne 11. 6. 2018 projednalo možnost pozastavení výkonu advokacie advokátům Mgr. Karolíně Babákové, Mgr. Bc. Davidu Michalovi a Mgr. Marku Stubleymu, v souvislosti s jejich trestním stíháním ve věci poskytování právních služeb Dopravnímu podniku hl. m. Prahy. a dále možnost pozastavení výkonu advokacie doc. JUDr. Aleši Rozehnalovi v souvislosti s jeho trestním stíháním navazujícím na jeho zastupování rakouské společnosti.

Předseda ČAK JUDr. Vladimír Jirousek podal podnět k zahájení kárného řízení se soudcem v kauze česko-íránského podnikatele S. A. Zadeha

Vydáno dne: 01.06.2018

Česká advokátní komora podala ministru spravedlnosti Robertu Pelikánovi prostřednictvím svého předsedy JUDr. Vladimíra Jirouska podnět k zahájení kárného řízení se soudcem Městského soudu v Brně Mgr. Michalem Kabelíkem.

Boj o zachování mlčenlivosti zatím skončil

Vydáno dne: 28.05.2018

Dobojováno, zatím! Je to na hranici snesitelnosti, ale jde alespoň o malé vítězství pro advokacii. Tak by se dal stručně charakterizovat a shrnout výsledek hlasování v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, které přehlasovalo Senát a stvrdilo vládní novelu daňového řádu. Pro její přijetí dnes hlasovalo 123 poslanců z klubů ANO, Pirátů, SPD a KSČM. Proti přijetí hlasovali poslanci ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN i část sociálních demokratů. Do budoucna si však nedělejme iluzi, že nepřijdou ataky další…

Upozornění

Vydáno dne: 24.04.2018

Oslavme stoleté výročí!

Vydáno dne: 20.04.2018

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi