Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Setkání profesních komor s premiérem se zúčastnil místopředseda ČAK Robert Němec

Vydáno dne: 04.03.2019

Na Úřadu vlády se dne 4. března 2019 konalo v pořadí druhé setkání premiéra Andreje Babiše se zástupci profesních komor zřizovaných zákonem, kterého se zúčastnili předsedové a místopředsedové těchto samosprávných profesních organizací a vybraní ministři. Konkrétně to byli ministr spravedlnosti Jan Kněžínek, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Petr Hůrka.

Zapojte se do průzkumu CCBE k nezávislosti soudců

Vydáno dne: 15.02.2019

CCBE prosí advokátky a advokáty o zapojení do průzkumu, který provádí pro Evropskou síť soudních rad (ENCJ).

Do Právnické síně slávy vstoupil chartista a první porevoluční český premiér Petr Pithart

Vydáno dne: 01.02.2019

Praha, 1. února 2019; Česká advokátní komora a mediální a vzdělávací skupina EPRAVO.CZ uspořádaly již 14. ročník soutěže Právník roku. Slavnostní galavečer, při kterém 11 právníků z různých oblastí práva převzalo titul Právník roku 2018 a skleněnou plastiku sv. Yva, patrona právnických profesí, se uskutečnil v pražském TOP Hotelu.

Zasedání k memorandu o spolupráci vyzvalo k dialogu napříč právnickými profesemi

Vydáno dne: 14.01.2019

Dne 14. ledna 2019 se konalo na půdě České advokátní komory v Kaňkově paláci na Národní třídě zasedání k Memorandu o spolupráci mezi Jednotou českých právníků a právnickými profesemi. Jednání se zúčastnili zástupci všech právnických profesí a komor, za JČP její předseda JUDr. Pavel Rychetský a za ČAK jednal její předseda JUDr. Vladimír Jirousek.

Stanovisko České advokátní komory k případu pronásledovaného pákistánského obhájce Saifa Mulúka

Vydáno dne: 12.12.2018

Představenstvo České advokátní komory (ČAK) odsuzuje pronásledování pákistánského obhájce Saifa Mulúka za obhajobu křesťanky Asii Bibi odsouzené za rouhání proti islámu.

Nábor klientů advokátem prostřednictvím jiných osob

Vydáno dne: 10.12.2018

Nález Ústavního soudu ze dne 8. 11. 2018 sp. zn. I. ÚS 3021/17.

ČAK a NSZ: Podepsání Memoranda o spolupráci v trestním řízení

Vydáno dne: 07.12.2018

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a místopředseda České advokátní komory Tomáš Sokol (v zastoupení zdravotně indisponovaného předsedy České advokátní komory Vladimíra Jirouska) dnes podepsali Memorandum o součinnosti. Dokument stanovuje zásady, podle nichž by spolu měli komunikovat aktéři trestního procesu, státní zástupce a obhájce při jednání o tzv. odklonu anebo dohodě o vině a trestu. Vrcholní představitelé veřejné žaloby a advokacie se zároveň zavázali, že budou pravidelně vyhodnocovat vzájemnou spolupráci v této oblasti.

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi