Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Zápůjčky advokátních talárů - OS Zlín a pobočka KS Brno

Vydáno dne: 26.06.2020

Od 1. července 2020 bude obnovena možnost zapůjčení advokátních talárů v budově Okresního soudu ve Zlíně, kde sídlí rovněž pobočka Krajského soudu v Brně.
 

POZOR:

  • Pro jednání konaná na pobočce Krajského soudu v Brně nově taláry zapůjčuje podatelna krajského soudu.
  • Pro jednání vedená u okresního soudu taláry nadále zapůjčuje podatelna okresního soudu.

Letošní absolventi právnických fakult a zápis do seznamu koncipientů

Vydáno dne: 24.06.2020

Koronavirus letos komplikoval a komplikuje život všem a všude. Absolvent magisterského studia v oboru právo na některé z právnických fakult vysoké školy v České republice, jenž se chce stát advokátním koncipientem, potřebuje pro zápis do příslušného seznamu vedeného Českou advokátní komorou mj. vysokoškolský diplom a dodatek k němu. V současné době ale není v jeho možnostech tyto listiny kvůli organizačním potížím fakult a univerzit získat.

Věstník ČAK 2/2020 ke stažení

Vydáno dne: 02.06.2020

Advokáti, mající zkušenost s obhajobou Romů, se mohou zapojit do mezinárodního výzkumu

Vydáno dne: 19.05.2020

Hledáme advokáty, kteří by se chtěli zapojit do výzkumu Evropského centra pro práva Romů (ERRC). Konkrétně se jedná o poskytnutí rozhovoru ohledně osobních zkušeností s obhajobou Romů, který povede konzultantka organizace Fórum pro lidská práva, jež rozhovory pro ERRC zajišťuje.

Vydávání ID průkazů

Vydáno dne: 12.05.2020

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO: Informace a doporučení ČAK ve věci vládou vyhlášeného nouzového stavu vzhledem k pandemii COVID-19

Vydáno dne: 05.05.2020

Česká advokátní komora je od 18. května 2020
otevřena bez omezení hodin pro advokátní veřejnost.

 

 

ADVOKÁTNÍ ZKOUŠKY - nové termíny stanovené ČAK

Vydáno dne: 05.05.2020

Skvělá zpráva pro advokátní koncipienty a advokátní koncipientky, kterým světová pandemie koronaviru a následná opatření znemožnila vykonat advokátní zkoušky v řádně vypsaných termínech! Vzhledem k příznivému vývoji a v přesvědčení, že stávající omezení to již umožní, rozhodla se Česká advokátní komora vypsat náhradní termíny advokátních zkoušek.

 

Pro velký úspěch opakujeme! 6. května webinář: SPRÁVNÍ SOUD K PROTIEPIDEMICKÝM OPATŘENÍM VLÁDY A MZČR - DŮSLEDKY A DOPADY

Vydáno dne: 04.05.2020

Pro velký zájem ze strany advokátů a advokátních koncipientů, kteří se nemohli účastnit webináře na téma „SPRÁVNÍ SOUD K PROTIEPIDEMICKÝM OPATŘENÍM VLÁDY A MZČR – DŮSLEDKY A DOPADY“ v minulém týdnu, jej již tuto středu 6.5. 2020 od 14 hodin opakujeme. Přihlašovat se můžete do zítřka do 12:00 hodin nebo do naplnění kapacity. Obsah webináře bude doplněn o návrh novely zákona o veřejném zdraví, který míří do Sněmovny.

 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi