Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Odešel JUDr. Petr Nipl

Vydáno dne: 15.07.2020

S hlubokou lítostí oznamujeme advokátní i laické veřejnosti, že dne 13. července 2020 po dlouhé těžké nemoci zemřel ve věku 68 let advokát, dlouholetý člen Kontrolní rady ČAK JUDr. Petr Nipl.
Čest jeho památce!

Zápůjčky advokátních talárů - OS Zlín a pobočka KS Brno

Vydáno dne: 26.06.2020

Od 1. července 2020 bude obnovena možnost zapůjčení advokátních talárů v budově Okresního soudu ve Zlíně, kde sídlí rovněž pobočka Krajského soudu v Brně.
 

POZOR:

  • Pro jednání konaná na pobočce Krajského soudu v Brně nově taláry zapůjčuje podatelna krajského soudu.
  • Pro jednání vedená u okresního soudu taláry nadále zapůjčuje podatelna okresního soudu.

Letošní absolventi právnických fakult a zápis do seznamu koncipientů

Vydáno dne: 24.06.2020

Koronavirus letos komplikoval a komplikuje život všem a všude. Absolvent magisterského studia v oboru právo na některé z právnických fakult vysoké školy v České republice, jenž se chce stát advokátním koncipientem, potřebuje pro zápis do příslušného seznamu vedeného Českou advokátní komorou mj. vysokoškolský diplom a dodatek k němu. V současné době ale není v jeho možnostech tyto listiny kvůli organizačním potížím fakult a univerzit získat.

Věstník ČAK 2/2020 ke stažení

Vydáno dne: 02.06.2020

Advokáti, mající zkušenost s obhajobou Romů, se mohou zapojit do mezinárodního výzkumu

Vydáno dne: 19.05.2020

Hledáme advokáty, kteří by se chtěli zapojit do výzkumu Evropského centra pro práva Romů (ERRC). Konkrétně se jedná o poskytnutí rozhovoru ohledně osobních zkušeností s obhajobou Romů, který povede konzultantka organizace Fórum pro lidská práva, jež rozhovory pro ERRC zajišťuje.

Vydávání ID průkazů

Vydáno dne: 12.05.2020

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO: Informace a doporučení ČAK ve věci vládou vyhlášeného nouzového stavu vzhledem k pandemii COVID-19

Vydáno dne: 05.05.2020

Česká advokátní komora je od 18. května 2020
otevřena bez omezení hodin pro advokátní veřejnost.

 

 

ADVOKÁTNÍ ZKOUŠKY - nové termíny stanovené ČAK

Vydáno dne: 05.05.2020

Skvělá zpráva pro advokátní koncipienty a advokátní koncipientky, kterým světová pandemie koronaviru a následná opatření znemožnila vykonat advokátní zkoušky v řádně vypsaných termínech! Vzhledem k příznivému vývoji a v přesvědčení, že stávající omezení to již umožní, rozhodla se Česká advokátní komora vypsat náhradní termíny advokátních zkoušek.

 

Pro velký úspěch opakujeme! 6. května webinář: SPRÁVNÍ SOUD K PROTIEPIDEMICKÝM OPATŘENÍM VLÁDY A MZČR - DŮSLEDKY A DOPADY

Vydáno dne: 04.05.2020

Pro velký zájem ze strany advokátů a advokátních koncipientů, kteří se nemohli účastnit webináře na téma „SPRÁVNÍ SOUD K PROTIEPIDEMICKÝM OPATŘENÍM VLÁDY A MZČR – DŮSLEDKY A DOPADY“ v minulém týdnu, jej již tuto středu 6.5. 2020 od 14 hodin opakujeme. Přihlašovat se můžete do zítřka do 12:00 hodin nebo do naplnění kapacity. Obsah webináře bude doplněn o návrh novely zákona o veřejném zdraví, který míří do Sněmovny.

 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi