Nepřehlédněte!


GDPR    
pro advokáty a AK    
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Justici opustil jediný soudní znalec v oboru extremismu

Čeští extremisté si můžou na čas oddechnout. Jediný soudní znalec v oboru Miroslav Mareš rezignoval. Říká, že ho policisté a soudci zavalovali prací, kterou měli dělat sami. Nebude už také mít obavu o svou bezpečnost. "Extremismem se ale zabývat nepřestávám," řekl iDNES.cz.

Ministerstvo spravedlnosti dostalo 10. června dopis, který jeho úředníky určitě nepotěšil. Miroslav Mareš z Masarykovy univerzity v Brně jim sdělil, že už nechce působit jako soudní znalec v oboru extremismus. Pospíšilův resort tak přišel o jediného člověka v tomto oboru.

Miroslav Mareš se sice brání přílišné medializaci svého rozhodnutí, přesto svolil, že bude v pondělí 30. června diskutovat se čtenáři iDNES.cz.

Nejrůznější kauzy tento politolog posuzoval osm let. V poslední době například na základě jeho výroku úředníci rozpustili prvomájové shromáždění neonacistů v Brně. Mareš v transparentech Národního odporu rozpoznal znaky, které propagovaly neonacismus. - čtěte více o demonstraci, která skončila bitkou s policií

Čtyřiatřicetiletý politolog a právník je také autorem manuálu pro policisty, který jim pomáhá zorientovat se v symbolech pravicových i levicových radikálů. - čtěte Manuál pro policisty pobouřil Dělnickou stranu

Pro ministerstvo vnitra pravidelně sepisoval zprávy o extremismu v Česku. Kvůli tomu se také často stával terčem nejrůznějších výhrůžek.

Ministerstvo spravedlnosti přiznává, že Marešův odchod z řad soudních znalců představuje značný problém. Na jeho místo zatím nemá náhradu. Marešova nástupce bude hledat na soudech nebo vysokých školách, kde se extremismem zabývají ve výuce. 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi