Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Česko-slovensko-německé advokátní fórum - ODLOŽENO NA PŘÍŠTÍ ROK !

6.- 7. listopadu 2020, Praha

!! ODLOŽENO NA PŘÍŠTÍ ROK !!

Pozvánka na

Česko-slovensko-německé advokátní fórum

6. - 7. listopadu 2020 v Praze

O akci
Česká advokátní komora je dlouhodobým členem Česko-slovensko-německého advokátního fóra, které vytváří platformu pro výměnu vzájemných poznatků a praktických zkušeností z jednotlivých právních odvětví s důrazem na rozměr přeshraniční spolupráce s kolegy ze Slovenska, České republiky a Německa. Kromě České advokátní komory je partnerem akce Slovenská advokátní komora a dále advokátní komory z Bambergu a Saska. Jednotlivé advokátní komory organizují konferenci na rotačním principu. Letos přebírá pomyslné žezlo Česká advokátní komora.  Advokátní fórum se v České republice uskutečnilo poprvé již v roce 2003 v Českém Krumlově. Ve dnech 6. – 7. listopadu 2020 organizuje Česká advokátní komora v pořadí páté fórum, a to poprvé v Praze. 

Téma
Odborná část akce bude zaměřena na velmi aktuální téma, a to Well-being advokátů. Dle četných mezinárodních studií patří profese advokáta k jednomu z nejvíce stresujících povolání. Velký objem práce, tlak, časová tíseň, důraz na výkon a dlouhodobý stres úzce souvisí s nárůstem únavy, vyčerpání, úzkostí a depresí. Často přináší i problémy s  návykovými látkami, problémy se spánkem a může vést až k vyhoření (tzv. burn-out) a vážným zdravotním problémům. To s sebou v konečném důsledku může přinášet i negativní dopady na klienty, disciplinární problémy i případný odchod z advokátní praxe. Dlouhou dobu byly tyto problémy ignorovány a stigmatizovány a pro mnohé je i v dnešní společnosti toto téma tabu. Ale právě debata a veřejné otevření této problematiky je prvním krokem ke zlepšení situace.

Organizační informace
Odborná část a v případě zájmu ubytování bude pro účastníky zajištěné v hotelu Grand Hotel Bohemia v centru Prahy. Příspěvky prezentují řečníci delegování ze všech partnerských komor s možností následné širší diskuze. Na fóru bude zajištěno simultánní tlumočení z německého jazyka. Podrobnější informace a organizační detaily budu zveřejněny po jejich finalizaci a personálním obsazení přednášek. Součástí akce pro přihlášené účastníky je tradiční společné neformální setkání v předvečer konference, které poskytuje prostor pro budování sítě kontaktů s německy a slovensky hovořícími advokáty.

Účastnický poplatek bez ubytování ve výši 1990 Kč zahrnuje účast na společenském večeru dne 6. listopadu 2020, konferenční materiály a účast na pracovní časti konference dne 7. listopadu 2020, včetně občerstvení a obědu formou rautu. 

Ubytování, příp. další noc a parkování si každý účastník rezervuje a hradí individuálně. Lze využít předjednané ubytování v Grand Hotelu Bohemia za zvýhodněnou cenu (jednolůžkový pokoj se snídaní 80 €, dvojlůžkový pokoj se snídaní 90 €).  Rezervační formulář je přiložen v příloze – zašlete jej prosím přímo do hotelu, nejpozději do 9. října 2020.

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím, Mgr. Veroniku Slováčkovou, odbor mezinárodních vztahů ČAK, slovackova@cak.cz, tel.: 273 193 144.

 

Rezervační formulář ubytování_Grand Hotel Bohemia, docx 1505kB
Přihláška Anwaltsforum, doc 106kB
Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi