Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Koroporadna týden poté

24. 3. 2020, epravo.cz, Aktuálně, tiskové zprávy, COVID-19, Advokacie

Koroporadna, kterou zřídila Unie rodinných advokátů, zodpověděla přes e-mailovou adresu mailto:Koroporadna@uracr.cz již více než 1000 dotazů.

„Dotazy ke styku s dětmi jsou pořád nejčastějí,“ říká advokátka Daniela Kovářová, která minulou sobotu vznik Koroporadny iniciovala.

„Lidé jsou stále vystresovanější a nervóznější, což je na dotazech vidět. Panické obavy z nakažení vedou matky tomu, že odmítají děti půjčovat otcům. Matky po nás žádají oporu pro své rozhodnutí, otcové požadují právní radu, jak sjednat nápravu okamžitě. Naše rady jsou stále stejné. Rodiče, neblbněte, zkuste se spolu domluvit, v případě karantény nabídněte častější kontakt s dítětem přes Skype, telefon či jiné technické prostředky.“ Korotým dnes také zveřejnil první grafický materiál, který zjednodušenou formou nabádá k dohodě mezi rodiči.

V posledních dnech přibývají dotazy kolem seniorů. Část seniorů nerespektuje nouzový stav a jejich děti nevědí, jak je přinutit k poslušnosti. Někteří senioři zase špatně snášejí věznění doma a samotu. Proto Koroporadna shromáždila rady a doporučení pro obě strany (http://www.uracr.cz/aktuality/seniori-otazky aodpovedi).

Další dotazy se týkají ošetřovného a dovolenosti různých aktivit (například Můžu se přestěhovat? Můžu navštívit svou masérku doma?)

„Nejčastější otázky a odpovědi jsou vyvěšeny na webu Unie http://www.uracr.cz/koroporadna,“ sdělila Kovářová. Odpovědi na dotazy jsou na této adrese k dispozici médiím i dalším institucím, které je mohou přebírat a dále šířit. Korotým nyní tvoří pět desítek advokátů, psychologů, psychoterapeutů, zdravotníků a dalších odborníků z různých oblastí souvisejících s rodinou. Kromě JUDr. Daniely Kovářové jsou zde i velmi známá jména, například Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, prof. Max Kašparů, PhDr. Oswald Schorm, JUDr. Václav Vlk nebo doc. Olga Sovová. Celý tým pracuje zdarma a online.

Všichni členové týmu a řada dalších advokátů a členů Unie rodinných advokátů vyřizují dále stovky telefonických dotazů prakticky 24 hodin denně.

Aktivitu Koroporadny od počátku aktivně podporuje Česká advokátní komora (ČAK), která část odpovědí přebírá a uveřejňuje v Advokátním deníku (advokatnidenik.cz). Také do Koroporadny zasílá otázky, jež obdrží na své mailové adrese a týkají se rodiny.

Děkujeme všem médiím za sdílení a šíření ověřených informací a všem členům týmu za aktivní dobrovolnou spolupráci.

Nejste v tom sami. Šíříme informovaný klid.

 

Za Korotým JUDr. Daniela Kovářová, advokátka a prezidentka Unie rodinných advokátů

Unie rodinných advokátů, z. s.

 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi