Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Nastal čas pro hrdiny i rivaly

2. 9. 2019, Lidové noviny, str. 15, Právo a justice, KATEŘINA KOLÁŘOVÁ


PRÁVNICKÝ GLOSÁŘ

Letní prázdniny jsou minulostí, zato podzimní konferenční a společenská právnická sezona se naplno rozbíhá. Letošní poslední třetina roku přinese několik mimořádně zajímavých událostí. O tu, o niž se bude zajímat i neprávnická veřejnost, se postarala Česká advokátní komora (ČAK).
              
Při příležitosti 30. výročí sametové revoluce připravila projekt Advokáti proti totalitě. Ten má za cíl připomenout známé i zapomenuté osobnosti, které v době nesvobody i za cenu vysokých obětí bojovaly za prosazování spravedlnosti. Ve výběru osobností se ČAK v několika bodech protnula s vítěznou listinou ankety Právník století, kterou LN uspořádaly loni na podzim – například v osobě Otakara Motejla či Dagmar Burešové. V pražském Kaňkově paláci bude od 5. listopadu slavnostně otevřena interaktivní výstava, která desítku osobností představí, téhož dne proběhne ve velké porotní síni Vrchního soudu v Praze odborná konference. Projekt bude dovršen knihou příběhů z pera autorského dua Petra Tomana a Ondřeje Šebesty o advokátech, kteří neustoupili z profesních a etických principů ani v těžkých dobách.

Událostí v právnických kruzích nejzvučnější bude vyhlášení vítězů Právnické firmy roku, které pořádá mediální agentura epravo.cz. Tradičně nejsledovanější jsou ocenění pro mezinárodní a domácí advokátní kancelář. V domácí kategorii lze očekávat napínavou bitvu. Začátkem roku se totiž pod českou značku Skils přesunula dosavadní tuzemská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře Weil Gotshal & Manges, která doposavad ovládala kategorii mezinárodní kanceláře. Stejně tak jako domácí advokátní kancelář dominoval Havel & Partners. Nyní se ale o prestižní cenu utkají ve společné kategorii.

Za zmínku stojí také podzimní konference eprava.cz nesoucí název Vyvádění majetku z obchodních korporací – schémata, detekce, dokazování a vymáhání škod. Zájem o ni je mezi právníky údajně velký. Proč asi?

Příjemnou podzimní sezonu!
 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi