Nepřehlédněte!


GDPR    
pro advokáty a AK    
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Čeští právničtí Oskaři znají své majitele. Galavečer provázelo oznámení o zásadní změně u jednoho z vítězů

6.11.2018, lidovky.cz, Česká pozice, Kateřina Kolářová

Včera večer se na galavečeru v pražském paláci Žofín již pojedenácté vyhlašovaly výsledky jediného českého žebříčku advokátních kanceláří. Oceněním za Právnickou firmu roku 2018 se mohou chlubit vítězové sedmnácti odborných kategorií, čtyřech zvláštních kategorií a zejména laureáti hlavních cen. Vybrali je nezávislí hodnotitelé z řad firem a institucí společně s experty z pořádající společnosti Epravo.cz. Záštitu nad letošním žebříčkem převzal ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO), nad galavečerem pak Česká advokátní komora v čele s jejím předsedou Vladimírem Jirouskem.

Hlavní cenu pro mezinárodní kancelář na českém trhu si odnesla už po šesté pražská pobočka právní firmy Weil, Gotshal & Manges. Kromě hlavní ceny ovládla i dvě odborné kategorie – právo hospodářské soutěže a řešení sporů a arbitráže. V pěti kategoriích je pak řazena mezi velmi doporučované kanceláře. Řídící partner kanceláře Karel Muzikář v rámci děkovné řeči oznámil, že se partneři české pobočky dohodli, že od mateřské firmy odkoupí podíl v české pobočce.
„Pražská kancelář bude nadále pokračovat v rozvoji své více než 25ti leté úspěšné praxe na českém trhu pod jejich kontinuelním vedením a poskytovat klientům špičkové právní služby za pokračující spolupráce s americkou Weil, Gotshal & Manges LLP v New Yorku a jejími evropskými pobočkami,“ uvedl přímo na pódiu Muzikář.
Hlavní cenu pro domácí advokátní kancelář si počtvrté odnesli zástupci advokátní kanceláře Havel & Partners (dříve firma působila pod značkou Havel, Holásek & Partners). Též ona ovládla i dvě odborné kategorie – právo obchodních společností a právo duševního vlastnictví. Hned ve třinácti dalších kategoriích se pak kancelář zařadila do kategorie velmi doporučované.
„Za tento mimořádný úspěch chceme poděkovat především našim klientům, kteří nám s důvěrou svěřují své podnikatelské i ryze privátní záležitosti. Vážíme si nejen jejich přízně, ale také našeho stabilního týmu špičkových kolegů a jejich mimořádného pracovního nasazení, které dokázali udržet v průběhu celého roku,“ řekl k zisku hlavní ceny řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Dvě ceny v odborných kategoriích si odnesla advokátní kancelář Rowan legal – za právo informačních technologií a právo telekomunikací a médií.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Právnické firmy roku 2018 v odborných kategoriích :

Právo obchodních společností – Havel & Partners

Právo hospodářské soutěže - Weil, Gotshal & Manges
 Developerské a nemovitostní projekty - Dentons Europe CS LLP
 Fúze a akvizice – Clifford Chance Prague LLP
 Restrukturalizace a insolvence – Žižlavský, advokátní kancelář
 Řešení sporů a arbitráže - Weil, Gotshal & Manges
 Bankovnictví a finance - PRK Partners, advokátní kancelář
 Kapitálové trhy – Allen & Overy (Czech Republic) LLP
 Telekomunikace a média – Rowan legal
 Duševní vlastnictví - Havel & Partners
 Právo informačních technologií - Rowan legal
 Veřejné zakázky – MT Legal
 Pracovní právo - Dvořák Hager & Partners
 Sportovní právo - KŠD Legal
 Trestní právo –  Brož & Sokol & Novák
 Energetika a energetické projekty – Řanda Havel Legal
 Daňové právo - Rödl & Partner, advokáti, v.o.s.
 Právnické firmy roku 2018 ve zvláštních kategoriích
 Regionální právnická firma roku – Jelínek & Partneři s.r.o.
 Česká firma na mezinárodních trzích – DBK Partners
 Pro Bono / CSR – Císař, Češka, Smutný
 Nejlepší klientské služby – TaylorWessing

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi