Nepřehlédněte!


GDPR    
pro advokáty a AK    
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

První česká advokátní kancelář otevřela pobočku v Rusku

"My jsme se rozhodli koncem minulého roku. Hodně našich klientů expandovalo na východ; je to velká příležitost i pro nás," řekl ČTK sedmatřicetiletý Němec, který moskevskou pobočku povede. Kancelář BBH v Česku spolupracuje například se společnostmi PPF, Škoda Holding či ČEZ. Skupina PPF v Rusku ovládá banku Home Credit and Finance Bank (HCFB), dvojku na ruském trhu spotřebitelských úvěrů.
 
 Čeští právníci dosud v Rusku pracovali pouze na konkrétních projektech, kvůli kterým přilétali z České republiky.
 
 Ruská pobočka BBH, nazvaná BBH Legal LLC, úzce spolupracuje s moskevskou kanceláří dánské právní firmy Bech-Bruun, jež v Rusku funguje už od roku 1996. V první řadě chce své služby nabízet českým firmám a podnikatelům, kteří už v zemi působí nebo na ruský trh hodlají vstoupit. Nebrání se prý ani spolupráci s ruskými firmami, které uvažují o expanzi do České republiky. "Neočekávám, že za námi ruští klienti budou chodit kvůli ruskému právu. Ale v okamžiku, kdy budou chtít investovat v České republice, je pochopitelné, že mohou ten první krok udělat tady," poznamenal Němec.
 
 "Můžeme vybudovat nejen most z Čech do Ruska, ale i naopak," uvedl právník. I v Rusku je podle něj pro české advokáty dostatek příležitostí. "Na začátku se budeme koncentrovat na klasická odvětví - obchodní právo, finanční a bankovní právo. Do konce roku bychom tady chtěli mít celkem 15 právníků," řekl ČTK Němec. K dispozici má českého kolegu, ale i ruské spolupracovníky.
 
 V Česku společnost BBH spolupracuje především s velkými firmami, v Rusku se prý nebrání ani kooperaci s malým a středním byznysem. Například založení ruské akciové společnosti, firmy s ručením omezením či obchodního zastoupení přijde zájemce přibližně na 2500 až 5000 dolarů (asi 56.000 až 113.000 Kč).
 
 "Když srovnávám ruské právo se situací v České republice, tak mám pocit, že jsou jako v Česku na začátku 90. let (minulého století). Také nevíte, zda soud rozhodne tak, nebo jinak. Ale jsem přesvědčen, že změna přijde. V určitém momentu bude silný tlak zahraničních firem na to, aby tady vzniklo stabilní právní prostředí," myslí si český právník, který už v minulosti pracoval v Německu i Austrálii.
 
 Čeští podnikatelé v Rusku podle Němce potřebují jak zdravou míru sebedůvěry, tak velkou dávku opatrnosti. "A zejména hodně trpělivosti. Ale kdo se bojí, nesmí do lesa," dodal český právník.
 
 Zdroj: ČTK 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi