Nepřehlédněte!


BEZPLATNÉ PRÁVNÍ
PORADENSTVÍ
ZDE    

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Vesecká bude mít dva nové náměstky: Koudelku a Šebkovou

Brno 18. dubna (ČTK) - Novými náměstky nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké budou dosavadní poslanec za ČSSD Zdeněk Koudelka a Olga Šebková, která dosud působila v advokacii. ČTK to dnes řekl mluvčí Vesecké Pavel Macur. Koudelka se bude věnovat legislativě, Šebková netrestním kauzám. Oba se funkcí ujmou ve chvíli, kdy je do nich jmenuje ministr spravedlnosti.

Podle Macura Vesecká záměrně nabídla posty svých náměstků právníkům působícím mimo státní zastupitelství. Ve své koncepci to před časem slíbila vládě. Příchod právníků z různých oborů do vedení justičních orgánů může napomoci ke zkvalitnění jejich činnosti. Například Koudelka může uplatnit na nejvyšším státním zastupitelství zkušenosti z tvorby legislativy, právní teorie a Šebková zase své zkušenosti z advokacie.

Koudelka usedne do křesla prvního náměstka po Jaroslavu Fenykovi, který před časem na tuto funkci rezignoval. Stalo se tak po odvolání Marie Benešové, předchůdkyně Vesecké ve funkci. Fenyk rezignaci zdůvodnil až příliš velkou snahou ministerstva spravedlnosti o ovlivňování činnosti státních zástupců.

Koudelka působil roky ve funkci místopředsedy ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny, již několik let přednáší na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Dnes rezignoval na post poslance. ČTK oznámil, že se vzdal kandidatury ve volbách za ČSSD do Poslanecké sněmovny a také ukončil činnost advokáta.

Ve funkci druhého náměstka pro trestní věci je Karel Černovský. Ten před časem nahradil odvolaného Lumíra Crhu.

Šebková obsadí zcela nové místo třetího náměstka pro netrestní kauzy. V minulosti se zabývala zejména obchodní a konkurzní problematikou. Právě zkvalitnění práce státních zástupců v konkurzních řízeních považuje Vesecká za jednu ze svých priorit.

Vladimír Klepáč jpt
Cas| 16:14 

Přejít na hlavní stránku Zobrazit desktop verzi