Nepřehlédněte!


Změny související s opravami budov
ČAK – ZDE

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Odešel nestor české advokacie JUDr. Karel Čermák

21.6.2017, epravo.cz

Včera krátce po deváté hodině, když jsme v Brněnském hotelu BobyCentrum zahajovali další konferenci z cyklu Soukromé právo 2017, nás zastihla smutná zpráva, že v noci na včerejšek zemřel nestor české advokacie, bývalý předseda České advokátní komory a ministr spravedlnosti, mentor, vzor a přítel řady z nás JUDr. Karel Čermák. Zemřel v úctyhodném věku 82 let.

Zažil jsem za téměř dvacet let, co řídím skupinu epravo.cz, několik silných a dojemných okamžiků, ale moment, když moderátor konference a bývalý předseda České advokátní komory JUDr. Vladimír Jirousek krátce vzpoměl na svého přítele a uctil jeho památku před sálem plným brněnských advokátů a právníků minutou ticha, patřil k těm nejsilnějším.

Odešel člověk, kterého znal nepochybně každý právník v naší zemi, člověk, kterého jsme uznávali a vážili si jej pro jeho silné odborné znalosti, morální a etické hodnoty, smysl pro spravedlnost a pro jeho životní sílu dělat právo spravedlivě až do jeho posledních dnů.

Jsem vděčný za to, že mi život dal šanci znát se s Karlem Čermákem osobně. Měl jsem možnost jej celých dvacet let potkávat, a to jako novinář při příležitosti rozhovorů, článků či redakčních komentářů, tak i v řadě více či méně formálních diskuzí nad právem, spravedlností či budoucností právnických profesí.

Měl-li bych formulovat odkaz Karla Čermáka, řekl bych: „Dělejme právo vždy spravedlivě v duchu našich nejvyšších morálních a etických zásad.“

Čest jeho památce!

Miroslav Chochola

Doporučujeme

Kde nás najdete

FOO

Česká advokátní komora - Kaňkův palác (hlavní budova)
Národní 16
110 00 Praha 1
tel.: +420 273 193 111
e-mail: sekr@cak.cz

FOO

Pobočka ČAK Brno - Kleinův palác
Nám. Svobody 84/15
602 00 Brno
tel.: +420 513 030 111
e-mail: sekr.brno@cak.cz