Nepřehlédněte!


Změny související s opravami budov
ČAK – ZDE

  • FOO
  • FOO
  • FOO

Advokátní stáž v Paříži

říjen a listopad 2017, Paříž

Advokátní stáž v Paříži 2017

Pařížská advokátní komora (l´Ordre des Avocats de Paris) organizuje i v tomto roce mezinárodní stáž pro mladé zahraniční advokáty/advokátky, kteří mluví francouzsky a mají zájem o získání praktických zkušeností s francouzským právním systémem.

Stáž je dvouměsíční, proběhne v říjnu a listopadu 2017 a bude rozdělena do dvou částí – studijní a pracovní.

Obsaz stáže:

Studijní část stáže se uskuteční v měsíci říjnu v l´Ecole de Formation du Barreau v Paříži, kde se budou konat semináře zaměřené zejména na systém francouzské advokacie, advokátní etická pravidla a francouzské soudní řízení. V listopadu pak následuje praktická část stáže, kterou stážisté absolvují v pařížských advokátních kancelářích.

Požadavky na uchazeče o stáž:

Tato stáž je určena advokátům/advokátkám do 40 let věku. Vyžaduje se výborná znalost francouzského jazyka, včetně znalosti francouzské právní terminologie. Advokát/ka musí být pojištěn/a.

Financování stáže:

Studijní a praktická část stáže je kompletně hrazena Pařížskou advokátní komorou. Náklady cesty do Francie a zpět, stejně jako náklady na ubytování a stravu ponese účastník.

V případě zájmu o stáž, zašlete prosím Váš strukturovaný životopis a motivační dopis, obojí ve francouzském jazyce na Odbor mezinárodních vztahů České advokátní komory k rukám Mgr. Milana Janouška ( e-mail: international@cak.cz). V životopise prosím uveďte i Vaše aktuální kontaktní údaje, včetně telefonu a e-mailu. Následně budete pozváni na pohovor, který se uskuteční ve středu dne 14. června 2017 v sídle ČAK v Praze.

Uzávěrka přihlášek: 12. června 2017

Doporučujeme

Kde nás najdete

FOO

Česká advokátní komora - Kaňkův palác (hlavní budova)
Národní 16
110 00 Praha 1
tel.: +420 273 193 111
e-mail: sekr@cak.cz

FOO

Pobočka ČAK Brno - Kleinův palác
Nám. Svobody 84/15
602 00 Brno
tel.: +420 513 030 111
e-mail: sekr.brno@cak.cz